Istanbul Dijital Sanatlar Festivali / Digital Art Festival Istanbul

Bu form sadece Yüksek Öğretim Kurumu’na bağlı üniversitelerde lisans eğitimi gören ve 24 yaşını aşmamış (1 Ocak 1996 ve öncesi) öğrenciler içindir.

Istanbul Dijital Sanatlar Festivali Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğinde Mezo Digital tarafından düzenlenmektedir. 29-31 Mayıs tarihleri arasında İstanbul Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirecek festivalin açık çağrısına bireysel veya grup çalışması olarak başvurabilir..

Son başvuru tarihi : 31 Mart 2020
Seçilen işlerin ilanı : 10 Nisan 2020

Festivalde yer alacak dijital sanat alanları: 3B animasyon, GIF, dijital illüstrasyon, dijital fotoğraf, 3B grafik, piksel boyama, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, algoritmik sanat, jenerik sanat, genel algoritmalar, istatiksel sanat, veri sanatı, yapay zekâ, formül temelli sanat, yazılım sanatı, internet ve ağ sanatı, robot, kinetik heykel, oyun, biyo-sanat, hata sanatı, etkileşimli sanat, elektronik müzik olarak belirlenmiştir.

Başvuracak projelerin “bağlantı_aranıyor…” temasının sorduğu sorulara cevap arar nitelikte olması beklenmektedir. Başvuruları festival ekibi ve danışmanları değerlendirecektir.

Başvuru için linke tıklayınız.